free stats دوره تخصصی آموزش نرم افزار اتوکد AutoCAD : موسسه آموزشی استودیو طراحان | فنی و حرفه ای انعکاس | آموزش دکوراسیون داخلی حضوری و مجازی

دوره آموزش نرم افزار اتوکد

آموزش نرم افزار اتوکد که از معروف‌ترین نرم افزارهای معماری و طراحی دکوراسیون داخلی است یکی از دوره‌هایی است که علاقه‌مندان زیادی در رشته‌هایی مثل معماری دارد.

معرفی نرم افزار اتوکد

نرم افزار اتوکد AutoCAD یکی از معروف ترین نرم افزارهای سه بعدی و دو بعدی سازی است که در بسیاری از رشته‌ها از جمله معماری و نقشه‌کشی استفاده می‌شود.

گفته می‌شود که CAD مخفف عبارت Computer Aided Design به معنای «طراحی به کمک نرم‌افزار» است. البته برخی هم آن را مخفف Computer Aided Drafting به معنی «ترسیم فنی به کمک نرم‌افزار» می‌دانند.

شرکت ارائه‌دهنده این نرم افزار یک شرکت بزرگ آمریکایی به نام اتودسک autodesk می‌باشد. (ویکی پدیا)

اتوکد محصولی است که اولین نسخه‌اش در سال 1982 وارد بازار شد و تا الان که بیش از 30 نسخه از آن منتشر شده، همچنان یکه‌تاز عرصه ترسیم نقشه‌های صنعتی و مهندسی است. البته باید بدانید که نام‌گذاری ورژن‌های اتوکد براساس سال انتشارشان نیست، بلکه یک سال جلوتر است! یعنی مثلا نسخه 2021 در واقع در سال 2020 منتشر شده است.

این نرم افزار از سال 1982 به عنوان یک برنامه دسکتاپ و از سال 2010 به عنوان نرم افزار موبایل و تحت‌وب در دسترس قرار داده شد که این امر باعث شد یادگیری و آموزش نرم افزار اتوکد  جذاب‌تر  از گذشته شود.

دامنه استفاده این نرم افزار توسط معماران، مدیران پروژه‌ها، طراحان گرافیک مورد استفاده قرار می‌گیرد و یکی از مهم‌ترین محصولات شرکت اتودسک به شمار می‌رود.

آموزش اتوکد

فرمت های اصلی نرم افزار AutoCAD

فرمت اصلی نرم افزار اتوکد dwg است و تا حدودی هم فرمت dxf جز فرمت‌های مورد استفاده و استاندارد این نرم افزار درآمده است.

زبان های نرم افزار

نرم افزار اتوکد و اتوکد lt برای زبان‌های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی، ژاپنی، کره‌ای، چینی ساده، چینی سنتی، پرتقالی، برزیلی، روسی، چک، لهستانی و مجارستانی موجود است.

برای مشاهده نمونه برگزاری دوره آموزش نرم افزار اتوکد کلیک نمایید

در بحث آموزش نرم افزار اتوکد مخصوصا در  زبان فارسی گاهی نیاز  است که از فونت‌های فارسی استفاده شود که بدین‌منظور می‌توان با دانلود فونت‌هایی نظیر کاتب و به واسطه این نرم‌افزار ، بر روی نقشه‌ها فارسی‌نویسی کرد.

کاربردهای نرم افزار  اتوکد

از نرم افزار اتوکد در نقشه‌کشی عمومی ساختمان به صورت دوبعدی و همچنین برای مدل‌سازی‌های ساده به صورت سه‌بعدی استفاده می‌شود.

آموزش نرم افزار اتوکد در موسسه استودیو طرحان

دوره تخصصی اتوکد یکی از دوره‌هایی  است که زیربنای رشته‌هایی مثل معماری و دکوراسیون داخلی می‌باشد.

این دوره طی مدت 30 ساعت با جدیدترین مطالب و منابع آموزشی در موسسه هنر و معماری استودیو طراحان برگزار می‌گردد. هنرجویان با هدف ورود به بازار کار می‌توانند در این دوره شرکت نمایند تا با کاربردی‌ترین و معروف‌ترین نرم افزار معماری آشنا شوند. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره‌های نرم‌افزار اتوکد با بخش مشاوره نرم‌افزار موسسه در تماس باشید

اشراک‌گذاری :

WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Pinterest
Facebook
LinkedIn
Print