سرفصل‌های دوره آموزش دکوراسیون داخلی و معماری داخلی : انعکاس | استودیو طراحان

هنرجویان محترم، ضمن قدردانی از شما عزیزان، بابت انتخاب موسسه آموزشی فنی و حرفه‌ای انعکاس (استودیو طراحان) و دوره تخصصی آموزش دکوراسیون داخلی (طراحی داخلی، معماری داخلی)، نظر شما را در خصوص سرفصل‌های دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی جلب می‌نماییم.

همانطور در بخش معرفی دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی، توضیح داده شد، محوریت اصلی دوره طراحی داخلی، ارتقای مهندسین، معماران و طراحان داخلی است که قبلا این عناوین را فرا نگرفته‌اند. این امر باعث می‌گردد تا بازار کار جامع‌تری برای این عزیزان میسر گردد.
شایان ذکر است دوره آموزش دکوراسیون داخلی هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین (مجازی) برگزار می‌گردد.

آموزش دکوراسیون داخلی

سرفصل‌های دوره تخصصی آموزش دکوراسیون داخلی ویژه بازار کار

محتوای آموزشی که در دوره مجازی و حضوری طراحی داخلی تدریس می‌شود برای اولین‌بار توسط اساتید این دوره تالیف و تدوین گردیده است. استاید این دوره “سرکار خانم مهندس پرستو ملاحسینعلی و جناب آقای مهندس سید امیرحسین نوربخش” هستند. گفتنی است این مطالب با تمرکز بر ورود سریع‌تر به بازار کار دکوراسیون داخلی تهیه شده است.

دوره آموزشی سبک شناسی تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی

دوره آموزش دکوراسیون داخلی،‌با تمرکز بر روی بررسی جدیدترین سبک‌های تخصصی در بازار کار قصد دارد هنرجویان را با ویژگی‌های هر سبک از بعد رنگ، متریال و مصالح، چیدمان، الگوهای فضایی، روابط فضایی، فرهنگ، عقبه تاریخی و … آشنا نماید.

سبک‌های مختلف در دکوراسیون داخلی

شناخت سبک‌ها منجر به ورود حرفه‌ای به بازار کار با هدف اجرا برای نیازهای روز دکوراسیون داخلی می‌گردد.
سبک‌هایی که در این دوره بررسی و تحلیل می‌شوند به شرح ذیل است:

 •  سبک مدیترانه‌ای در دکوراسیون داخلی در سه زیرشاخه مدیترانه‌ای یونان، مدیترانه‌ای اسپانیا و مدیترانه‌ای مراکش
 • سبک روستیک در سه زیرشاخه توسکانی، روستیک فرانسوی و روستیک انگلیسی به همراه بررسی ویژگی‌های سبک روستیک به صورت یک نقطه تاکید در فضا
 • سبک بوهمیایی در دکوراسیون داخلی
 • سبک مدرن با کلیه زیرشاخه‌های رترو، مینیمال، صنعتی در دکوراسیون داخلی
 • سبک وینتیج در دکوراسیون داخلی
 • سبک گذار در طراحی دکوراسیون داخلی
 • سبک هالیوود گلم Glam در دکوراسیون داخلی
 • سبک فرنچ استایل به عنوان پلی میان ویژگی‌های سبک کلاسیک و معاصر در دکوراسیون
 • سبک معاصر در طراحی دکوراسیون داخلی
 • سبک شبی‌شیک برای دکوراسیون داخلی  Shabby chic
 • سبک اسکاندیناوی در طراحی داخلی

دوره آموزشی چیدمان در دکوراسیون داخلی

از بخش‌های دیگر سرفصل دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی می‌توان به این بخش اشاره نمود که در آن، الگوهای تخصصی چیدمان برای فضاهای مسکونی بررسی می‌شود. برخی از این الگوها  عبارتند از :

 • بررسی ویژگی‌های استفاده از اعداد فرد در چیدمان
 • ترکیب و نحوه استفاده از نقاط تاکید در دکوراسیون داخلی مسکونی
 • بررسی انواع نقاط تاکید در دکوراسیون داخلی مسکونی از جمله فضای اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه‌ها و راهروها
 • بررسی نورپردازی‌های خاص در فضاهای مسکونی
 • تحلیل نمونه موردی‌های برتر سال 2020 و 2021 در دکوراسیون داخلی

مواردی هستند که در این دوره بررسی می‌شوند.

کارگاه تغییرات سال 2021 در دکوراسیون داخلی

موسسه آموزشی فنی و حرفه‌ای انعکاس (استودیو طراحان) برای اولین‌بار در کشور از سال ۱۳۹۳، در پایان هر سال میلادی سمیناری با هدف بررسی تغییرات تاثیرگذار در سال پیش روی میلادی برگزار می‌نماید. همچنین بعد از آن نیز این دوره به سیلابس درسی هنرجویان دوره‌های آموزش دکوراسیون داخلی اضافه می‌گردد.

در این بخش،ویژگی‌های سال جدید میلادی در دکوراسیون داخلی بررسی و تحلیل می‌شود. ویژگی‌هایی مثل متریال‌ها، رنگ‌شناسی، نورپردازی، سبک‌شناسی طراحی داخلی سال و … .

دوره سبک شناسی مبلمان در دکوراسیون داخلی

این دوره جدید و جامع به بررسی ویژگی‌های بدنه مبلمان از بعد تاریخی از دوره یونان، مصر و روم باستان می‌پردازد. ویژگی‌های دوره‌های تاریخی مثل شرایتون، کوویین آن، ریجنسی، هپلوایت و … در این بخش بررسی می‌شود.
همچنین مبلمان‌ها را بر اساس انواع پایه‌ها، قوزک‌ها و زانویی‌ها مورد بررسی می‌دهد تا اشتباه رایج میان هنرجویان که بعضا سبک‌های دقیقی از بدنه‌های مبلمان نمی‌شناسند را رفع نماید.

دوره طراحی ویترین‌های تجاری

این دوره همانند دوره تخصصی سبک شناسی دکوراسیون داخلی، برای اولین‌بار در کشور ارائه شده‌ است.  در دوره طراحی ویترین‌های تجاری، درخصوص بازار کاری جدید برای هنرجویان، مهندسان و طراحان دکوراسیون داخلی صحبت می‌شود.

هدف اصلی در این دوره بررسی شیوه طراحی ویترین‌های تجاری از بعد ایده‌پردازی، متریال‌ها، ملزومات طراحی ویترین‌های تجاری، نحوه تفکیک محصولات برای نمایش در ویترین‌ها، نورپردازی صحیح در ویترین‌های تجاری برای بازار کار، استفاده از رنگ‌های صحیح در محیط ویترین‌های تجاری است.

پس از پایان موارد آموزشی، صدها مورد ویترین برتر در سال‌های اخیر نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

دوره روان شناسی طراحی داخلی و معماری

از دیگر بخش‌های سرفصل دوره آموزش دکوراسیون داخلی، می‌توان به این بخش نیز اشاره کرد که درآن، هنرجویان با اصول و قوانین پایه در زمینه روان‌شناسی معماری و محیطی آشنا می‌شوند.

همچنین پس از بررسی ویژگی‌های روان‌شناسی محیطی در فضا با شیوه‌های طراحی بر پایه روان‌شناسی در فضاهای‌داخلی با مفاهیم ازدحام، خلوت، قلمرو شخصی، فضای خلاق، اجتماع پذیری و اجتماع گریزی و … نیز آشنا می‌شوند.

سپس مفاهیم در دو بخش فضاهای اداری و مهدکودک‌ها مورد بررسی ویژه قرار می‌گیرد تا تاثیر استفاده از اصول روان شناسی در این دو محیط بررسی قرار گیرد. همچنین خروجی استفاده از این نکات در این دو گروه فضا نیز مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

دوره طراحی دکوراسیون سالن‌های آرایشی و بهداشتی

این دوره یکی از جدیدترین بخش‌های دوره دکوراسیون داخلی است. در این دوره بررسی نحوه طراحی سالن‌های آرایشگاه از بُعد چیدمان فضا، مبلمان، اصول نورپردازی، قواعد تفکیک فضاها و همچنین اصول بازاریابی و مشتری‌یابی به واسطه طراحی دکوراسیون داخلی در این فضاها مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

به عنوان یکی از جدیدترین بازارهای شغلی برای طراحان داخلی، این بخش از کلاس یکی از کاربردی‌ترین مباحث برای دوره دکوراسیون داخلی است.

برای مشاهده نمونه ویدیو تدریس دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید

دوره بررسی ویژگی‌های طراحی داخلی هتل‌های Resort  هتل‌های ساحلی

این دوره به بررسی شیوه طراحی انواع ریزورت‌ها  می‌پردازد. در عین حال به یکی از مهم‌ترین شاخه‌های طراحی ریزورت که ریزورت‌های ساحلی هستند را نیز به تفکیک مورد بررسی قرار می‌دهد.

در این بخش امکان طراحی انواع هتل‌های لوکس resort در بخش‌های متفاوت کشور نیز تحلیل می‌شود. این بخش نیز درگیری هنرجویان با مباحث معماری منظر و همچنین دکوراسیون داخلی طبیعت محور را بیشتر می‌کند. این دوره یکی از جذاب‌ترین بخش‌های دوره آموزش طراحی داخلی است.

طراحی دکوراسیون داخلی و ویترین با نرم افزار فتوشاپ

به عنوان آخرین بخش دوره هنرجویان، بدون نیاز به پیش‌زمینه آموزشی نرم‌افزار فتوشاپ، با زمینه و امکانات نرم‌افزار فتوشاپ آشنا می‌شوند. سپس یک نمونه موردی ویترین را با نرم‌افزار فتوشاپ طراحی می‌کنند. با این روند آموزش می‌بینند تا تغییرات ساده دکوراسیون داخلی را به کمک نرم‌افزار فتوشاپ انجام دهند.

اشراک‌گذاری :

WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Pinterest
Facebook
LinkedIn
Print

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *