آموزش نرم افزار رویت معماری با جدیدترین منابع تخصصی : موسسه آموزشی فنی و حرفه‌ای انعکاس | استودیو طراحان

آموزش نرم افزار رویت

آموزش نرم افزار رویت معماری که یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای سه‌بعدی‌سازی جامعه فعال در رشته معماری و طراحی دکوراسیون داخلی است در  موسسه آموزشی هنر و معماری استودیو طراحان برگزار می‌گردد.

نرم افزار رویت چیست؟ همه چیز درباره نرم افزار رویت

نرم افزار Revit معماری، یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای سه‌بعدی‌سازی در جامعه معماران و طراحان دکوراسیون داخلی است. نرم افزار ساده‌ای که به کمک طراحان داخلی و معماران آمد تا دنیای طراحی معماری را متحول سازد. این نرم افزار امکان کار کردن همزمان چند کاربر به صورت همزمان برروی مدل را فراهم کرد . همچنین باعث شد تا مهندسین از شاخه‌های متفاوت معماری، عمران، سازه، برق، تاسیسات و … به طور همزمان بتوانند مدل را تغییر دهند.

شرکت Autodesk که به خاطر محصولات AutoCAD خود معروف است، در سال ۲۰۰۲ شرکت Revit Technology Corporation را به مبلغ ۱۳۳ میلیون دلار خریداری کرد. این خرید باعث شد تحقیق، توسعه و بهبود بیشتر نرم‌افزار راحت تر صورت گیرد. (ویکی پدیای فارسی)

آموزش رویت معماری

قابلیت‌های نرم‌افزار رویت

سهولت کار با نرم افزار و قابلیت مدل‌سازی مدل‌های پیچیده باعث شد تا نرم افزار رویت به سرعت به یکی از نرم‌افزارهای محبوب در طراحی بدل شود.

نرم افزار رویت این قابلیت را دارد تا همزمان در لحظه ترسیم خطوط یک پلان، نما، مقاطع، جزئیات اجرایی و مدل سه‌بعدی را در اختیار کاربر قرار دهد. یعنی می‌توان گفت یکی از تنها نرم‌افزارهایی است که می‌تواند این قابلیت را داشته باشد که کاربر پروسه مدل‌سازی را یک مرحله انجام داده و اطلاعات پروژه را خروجی بگیرد.

آموزش نرم افزار revit

نرم افزار Revit در شاخه‌های متفاوتی نظیر رویت معماری، رویت الکتریکال، رویت مپ (mechanical) به بازار معرفی شد که در شاخه رویت معماری با مخاطبین جهانی زیادی روبرو شد.

Building Information Modeling یا BIM چیست؟

بررسی و تحلیل اطلاعات ساختمان Building Information Modeling که به اختصار BIM گفته می‌شود به معنای یک نرم‌افزار نیست؛ بلکه به سیستمی گفته می‌شود که نرم افزارهایی نظیر نرم افزار رویت این قابلیت را مهیا می‌سازند.

در واقع بیم یک دانش است. زمانی که نرم‌افزاری می‌خواهد شامل بیم باشد می‌بایست گزینه های زیر را دارا باشد:

  • قابلیت مدل‌سازی قوی و گسترده حتی برای
  • احجام پارامتریک و سازه‌های پیچیده به لحاظ هندسی
  • قابلیت تبادل بین نرم‌افزارهای مختلف به صورت گسترده
  • اضافه کردن بعد چهارم زمانی به پروژه
  • اضافه کردن بعد پنجم هزینه و در نظر گرفتن هزینه برای پروژه
  • داشتن قابلیت متره و برآورد
  • مرور طراحی و بهینه سازی آن قبل از اجرا
  • ادغام مدل‌ها با یک‌دیگر در زمینه معماری , سازه , تاسیسات و در نظر گرفتن تداخلات فضایی با یکدیگر

آموزش Revit

آموزش نرم افزار رویت در موسسه استودیو طراحان

دوره تخصصی آموزش نرم افزار رویت معماری، طی یک دوره 30 ساعته با استفاده از جدیدترین و بروزترین اطلاعات و منابع آموزشی برای هنرجویان عزیز در موسسه آموزشی هنر و معماری استودیو طراحان برگزار می‌گردد.

برای مشاهده سیلابس و سرفصل دوره آموزش نرم افزار رویت کلیک نمایید 

آموزش رویت معماری

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون دوره‌های نرم افزار رویت با موسسه استودیو طراحان در تماس باشید‌

اشراک‌گذاری :

WhatsApp
Telegram
Email
Twitter
Pinterest
Facebook
LinkedIn
Print